Masz pytania? Zadzwoń do nas:
+48257587811
Language/Sprache:

Zadbaj o zdrowe plecy swojego dziecka!

24 Listopada 2020


Masz dziecko w wieku szkolnym? Zdajemy sobie sprawę, z jak wieloma wyzwaniami musicie się mierzyć! Zadania domowe, przygotowanie do kartkówek i sprawdzianów, poszerzanie i rozwijanie wiedzy z wybranych przedmiotów... Wszystko to wymaga spędzania przy biurko sporej ilości czasu. Jeśli dołożymy do tego aktualną sytuację epidemiczną, związaną z koronawirusem oraz nauczaniem zdalny - tego czasu spędzanego przy biurku jest jeszcze więcej! Kluczem do komfortowej pracy ucznia jest odpowiednie krzesło dla dziecka, solidne i bezpieczne, właściwie dobrane do jego potrzeb i gabarytów, gwarantujące stabilne podparcie plecom i wygodne siedzisko. Jakie krzesła i fotele dziecięce sprawdzą się w pokoju ucznia? 

Wybieramy krzesło dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

GABBYKrzesło dla dziecka powinno być produktem dającym możliwość regulacji niektórych z jego parametrów - dzieci różnią się przecież między sobą wysokością ciała i masą, budową ciała, a poza tym... szybko rosną! Krzesło lub fotel dziecięcy, który umożliwia regulację wysokości i głębokości siedziska, regulację wysokości i/lub konta nachylenia oparcia to mebel, który bez problemu dopasujemy do potrzeb dziecka, zapewniając perfekcyjne podparcia pleców i wygodę użytkowania.  

Regulacja wysokości siedziska

Siedzisko krzesła lub fotela dla dziecka powinno być na wysokości umożliwiającej dziecku swobodne siadania, ale przede wszystkim przyjmowanie komfortowej, zdrowej dla pleców pozycji przy stole lub biurku. Idealnie ustawione siedzisko krzesła powinno być na takiej wysokości, by siedzące na nim dziecko mogło oprzeć na blacie ręce z łokciami zgiętymi pod kątem prostym. 

Regulacja głębokości siedziska 

Fotel obrotowy dla dzieci ROOKEEOdpowiednia wysokość siedziska to nie wszystko! Możliwość regulacji głębokości siedziska zagwarantuje, że siedzące dziecko będzie mogło się wygodnie oprzeć. Ten parametr jest szczególnie istotny w kontekście małych dzieci, dla których siedzisko standardowej szerokości jest za duże, a chęć oparcia się wymusza nienaturalną pozycję nóg. 

Regulacja wysokości oparcia

Oparcie krzesła powinno zapewniać podparcie pleców na całej ich długości, z uwzględnieniem odcinka lędźwiowo krzyżowego. Możliwość regulowania wysokości i/lub konta nachylenia oparcia zapewnia możliwość dopasowania tego bardzo ważnego w kontekście zdrowych pleców elementu mebla. 

Stabilna podstawa i kółka z hamulcami

Idealne krzesło dla dziecka to krzesło bezpieczne w użytkowaniu. Cała konstrukcja i podstawa krzesła powinny być wykonane z solidnych materiałów, gwarantujących maksymalną trwałość i wytrzymałość mebla oraz jego pełną stabilność podczas użytkowania. W przypadku foteli obrotowych ważne jest, by równie wysoka była jakość kółek (odpowiednio dobranych do podłoża), które dodatkowo powinny posiadać intuicyjny hamulec (kółka nie obracają się, gdy dziecko siedzi na krześle). 

Podnóżek dla podparcia stóp

Podnóżek umożliwia maksymalnie wygodne podparcie stóp, co pozwala odciążyć mięśni i stawy oraz ułatwia przyjmowanie komfortowej i bezpiecznej pozycji na krześle.  

Kolor i wzór też mają znaczenie! 

Fotel obrotowy dla dzieci JIMMYIdealne krzesło dla dziecka to również krzesło, które po prostu... będzie się dziecku podobać! W naszej ofercie są krzesła i fotele skrojone na miarę oczekiwań zarówno młodszych, jak i starszych dzieci. Stawiamy na maksymalną uniwersalność foteli wzorzystych i jednokolorowych, w większości przypadków oferując możliwość wyboru koloru tapicerki fotela. Nasz faworyt, fotel obrotowy ROOKEE, dostępny jest w kilkunastu wersjach kolorystycznych - z szerokiej palety barwnych, doskonałej jakości tkanin, każde dziecko znajdzie swój kolor! 

Krzesła i fotele dziecięce - różne modele do wyboru

W naszym sklepie oferujemy wyłącznie najwyższej jakości modele krzeseł dla dzieci, co do których mamy pewność, że spełnią wszelkie wymagania w kontekście wygody i bezpieczeństwa oraz zdrowia pleców korzystających z nich uczniów. 

Krzesła obrotowe

Krzesła obrotowe umożliwiają ekspresowe odsunięcie i przysunięcie się do biurka, a także bezproblemową i maksymalnie komfortową obsługę biurek o niestandardowych kształtach i rozmiarach. Właśnie dlatego większość krzeseł dla dzieci to właśnie krzesła na kółkach. W tej kategorii do wyboru są m.in. klasyczne, ekonomiczne modele BETTY i ELI, ale również designerski JIMMY oraz rewelacyjne, zaskakujące jakością wykonania i dodatkowymi funkcjonalnościami: EDDY, GABBY i ROOKEE

Krzesła stacjonarne w zestawie z biurkiem

SANDYKrzesła, które dobrze trzymają się podłoża? Krzesła bez kółek, na stabilnych konstrukcjach, idealne dla dzieci, dla których jeżdżący fotel byłby zbyt dużą pokusą (do psikusów) i utrudniał skupienie się na nauce i zadaniach z nią związanych. Najwyższej jakości krzesła stacjonarne oferujemy w zestawie z idealnie dopasowanymi (pod względem designu i funkcjonalności) biurkami. Zestawy CANDY i SANDY umożliwiają regulację wysokości zarówno siedziska, jak i blatu, a także kąt nachylenia blatu, co gwarantuje jeszcze lepsze dopasowanie parametrów mebla do potrzeb dziecka. W biurku znajdują się ponadto wygodne miejsce do przechowywania przyborów szkolnych (pod blatem) oraz dodatkowy moduł umożliwiający wygodne korzystanie z podręczników, bezpieczne postawienie napoju (z dala od zeszytów).Zobacz również

Wszelkie prawa zastrzeżone. ©
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA