Masz pytania? Zadzwoń do nas:
+48257587811
Language/Sprache:

Jak przygotować się do home office?

27 Marca 2020


Kto nigdy nie miał do czynienia z pracą zdalną, ten nie może widzieć jak istotne jest prawidłowe przygotowanie domowego biura. Wydaje nam się, że wystarczy zrobić trochę miejsca na stole w jadalni i usiąść na zwykłym krześle albo wygodnie usadowić się po turecku na kanapie i już można konferować on-line, odpisywać na maile czy pisać zlecone teksty. 

Taka strategia dobra jest na jedno łączenie on-line, jeden mail i jeden zlecony tekst. Kiedy próbujemy wziąć się za następne - kręgosłup (na całej swej szlachetnej długości, a nawet poniżej...) daje nam się we znaki tak mocno, że myślimy o wszystkim, tylko nie o pracy.

Fotel do pracy przy komputerze

Home office wymaga takiego samego starannego przygotowania jak nasze stanowisko pracy w biurze stacjonarnym albo nasz box w open space. O ile za blat roboczy rzeczywiście możemy uznać dowolny domowy stół czy biurko w pokoju dziecięcym, o tyle bez ergonomicznego fotela do komputera się nie obejdzie. Jeśli więc mamy ponieść tylko jeden jedyny biurowy wydatek na okoliczność trwającej właśnie domowej kwarantanny, niech będzie to najwygodniejszy na świecie fotel do pracy przy komputerze. Kwarantanna kiedyś się skończy, a fotel zostanie z nami na dłużej. Bo jeśli wybierzemy naprawdę dobry model, nic już nie zmusi nas do korzystania ze zwykłego krzesła, czar straci także opcja siedzenia na kanapie z laptopem na kolanach.

Cały szkopuł w tym, żeby kupić taki fotel do komputera, który pozwoli nam zapomnieć, że siedzimy na nim już którąś z kolei godzinę. W warunkach domowych i tak wiele rzeczy będzie nas rozpraszać, niech chociaż nasze stanowisko pracy będzie tak komfortowe jak to tylko możliwe.

Kwarantanna domowa? Praca zdalna? Zadbaj o kręgosłup

Ergonomiczny fotel do komputera jest ci absolutnie niezbędny, jeśli w ramach pracy zdalnej związanej z pandemią koronawirusa szef oczekuje, że będziesz pracował tak samo jak w firmie - tylko, że w domu. Oznacza to przecież, że będziesz siedział przy komputerze co najmniej 8 godzin dziennie! Spróbuj przez jeden dzień nie wstawać ze zwykłego krzesła, tego samego, na którym siedzisz jedząc obiad. Udało się? Usiedziałeś? Skupiłeś się należycie? Tak myśleliśmy... Nie udało ci się pracować efektywnie, ale na pewno osiągnąłeś wyższy poziom wtajemniczenia anatomicznego i wiesz doskonale gdzie usytuowane są poszczególne kręgi i co to jest napięciowy ból głowy.

Zadbaj o swój kręgosłup. Praca zdalna tylko wtedy jest lekka, łatwa i przyjemna, kiedy ma się fotel do komputera, którego siedzisko jest na takiej wysokości nad podłogą, że możesz na niej położyć całe stopy - nogi dotykają ziemi pod kątem 90 stopni. Krzesło powinno dawać podparcie całym plecom, a oparcie powinno być regulowane i dopasowywane do wzrostu i budowy jego użytkownika. W zależności od trybu pracy wybierz fotel biurowy na kółkach - jeśli wciąż po coś sięgasz i jeśli masz na tyle miejsca w domowym biurze, żeby się przemieszczać - alb bez. Ten drugi model też może być bardzo ergonomiczny. Nie inwestuj jedynie w szerokie prezesowskie krzesło obleczone sztuczną skórą - no chyba że po zakończeniu domowej kwarantanny zamierzasz wygryźć swojego szefa...Zobacz również

Wszelkie prawa zastrzeżone. ©
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA