Masz pytania? Zadzwoń do nas:
+48257587811
Language/Sprache:

Fotel gamingowy - czy warto w niego zainwestować?

25 Listopada 2019


Gry komputerowe to hobby o szczególnym charakterze, którego nieodłącznym elementem jest konieczność spędzania dłuższego czasu przed komputerem w pozycji siedzącej. Codzienne, wielogodzinne sesje gamingowe czasami skutkują bólem pleców, kręgosłupa czy mięśni w obrębie obręczy barkowej – dzieje się tak jednak niemal wyłącznie wtedy, gdy gracz siedzi na nieodpowiednim lub niewłaściwie dobranym do swej budowy ciała fotelu (często są to standardowe fotele biurowe).

Aby zapewnić graczom maksimum komfortu podczas rozgrywki opracowane zostały fotele gamingowe, stanowiące doskonałą alternatywę dla typowych krzeseł biurowych. Poniżej opisujemy, na czym polegają zasadnicze różnice między tymi rodzajami foteli, dlaczego fotele komputerowe dla graczy z dnia na dzień zyskują na popularności oraz odpowiadamy na postawione w tytule pytanie: czy faktycznie warto zainwestować w krzesło gamingowe?

Krzesło gamingowe a krzesło biurowe – najważniejsze różnice

Na pierwszy rzut oka fotel gamingowy różni się od normalnego krzesła biurowego jedynie wyglądem – te przeznaczone do biur mają stonowany wygląd, podczas gdy niemal każde krzesło dla gracza cechuje się dynamicznym designem i wykorzystaniem kontrastowych zestawień kolorystycznych. Istotnych z perspektywy użytkownika różnic jest jednak znacznie więcej, a wśród najważniejszych z nich należy wymienić:

  • wymiary oraz kształt siedziska – w fotelach typowo biurowych są one zwykle mniejsze, w dedykowanych fotelach gamingowych miejsca dla siedzącej w nich osoby jest więcej;
  • wysokość oparcia – każdy fotel gamingowy ma wysokie oparcie, które pozwala swobodnie oprzeć głowę;
  • wyposażenie fotela w poduszkę lędźwiową i poduszkę pod głowę – w znakomitej większości modeli gamingowych jest to wyposażenie standardowe, podczas gdy fotele biurowe praktycznie nie posiadają tego rodzaju udogodnień;
  • szeroki zakres dostępnych opcji regulacji fotela – w zwykłym fotelu biurowym można jedynie obniżyć lub podnieść siedzisko oraz odblokować możliwość odchylenia całości, natomiast krzesła gamingowe oferują znacznie więcej opcji regulacji: wysokość siedziska, stopień pochylenia oparcia w stosunku do siedziska, szerokość i wysokość podłokietników to najczęściej spotykane opcje;
  • zastosowane materiały i rozwiązania konstrukcyjne – fotele biurowe są projektowane do wykorzystania w raczej mało dynamiczny sposób, podczas gdy gracze w trakcie rozgrywki gwałtownie zmieniają pozycję w jakiej siedzą lub wykonują inne gwałtowne ruchy. Fotele gamingowe są projektowane z myślą o tym, by bez problemu znosić tego typu obciążenia, fotele biurowe szybko się w takich warunkach niszczą.

 

Seria Dynamiq – fotele gamingowe dla wymagających graczy

Dostępne w naszej aktualnej ofercie fotele gamingowe z serii Dynamiq zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mają solidną konstrukcję, są ergonomiczne, a ponadto zostały wykonane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. To niezawodne, trwałe i nowoczesne fotele przeznaczone dla graczy, którzy nie idą na żadne kompromisy – zarówno w grze, jak i w życiu. Zapraszamy do zapoznania się bliżej z kilkoma przedstawicielami serii.
Modele Dynamiq V3 i V5 swoim wyglądem przywodzą na myśl klasyczne, kubełkowe fotele samochodowe i nie jest to przypadek – zostały zaprojektowane specjalnie po to, by doskonale utrzymywać siedzącego w nich gracza w stabilnej, wygodnej pozycji. Regulowane podłokietniki i dodatkowe podpórki w odcinku lędźwiowym oraz szyjnym to kolejne atuty tych modeli.

Dynamiq V9 to fotel o zdecydowanie bardziej stonowanym, eleganckim wzornictwie, dzięki czemu pasuje zarówno do pokoju rasowego gracza, jak i do prestiżowego biura czy gabinetu. Fotel ten oferuje możliwość pełnego dopasowania do swojego użytkownika dzięki regulacji podłokietników w czterech płaszczyznach (4D), regulacji zagłówka i wysokości siedziska, a także możliwości niezależnego ustawienia kąta pochylenia oparcia. Dodatkowo model Dynamiq V9 jest wyposażony w głośnik bluetooth oraz oświetlenie LED.

Modele Dynamiq V11 i V13 to z kolei propozycje, które z uwagi na swój wyjątkowy design (geometryczne kształty, niemal całkowity brak obłości, dynamiczny kształt oparcia, przypominający fotele lotnicze oraz obecność charakterystycznych wycięć) doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach słabiej wentylowanych. Solidna podstawa, wykonana z wytrzymałego tworzywa, gwarantuje udźwig do maksymalnie 130 kg, a podłokietniki z miękkimi nakładkami dodatkowo zwiększają komfort użytkowania zwłaszcza podczas dłuższych sesji gamingowych. Ultranowoczesne wzornictwo sprawia, że te fotele będą przykuwać wzrok oraz stanowić istotny element aranżacji w każdym wnętrzu.
 

Ergonomia, czyli na co zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z podstawowych powodów, dla których fotele gamingowe przekonują do siebie coraz większe grono osób, jest ich ergonomia. Szczególne znaczenie ma ona dla graczy profesjonalnych, którzy spędzają w fotelach przed ekranem komputera wiele godzin każdego dnia – w ich przypadku zakup dobrej klasy fotela gamingowego to nic innego, jak inwestycja we własne zdrowie. Również gracze-amatorzy coraz chętniej zaopatrują się w dedykowane krzesła gamingowe, ponieważ zapewniają one znacznie większy komfort, niż powszechnie wykorzystywane do grania na komputerze krzesła biurowe.

Czy zakup fotela gamingowego jest więc dobrą inwestycją? Zdecydowanie tak! Zakup fotela gamingowego jest tym bardziej sensowny, że ich ceny nie odbiegają już dziś znacząco od cen foteli biurowych. Dobrze dobrany fotel gamingowy nie tylko poprawia komfort gracza podczas rozgrywki, ale przede wszystkim zapewnia optymalne warunki i podparcie dla kręgosłupa, którego kontuzje i przeciążenia niejednokrotnie ujawniają swoje skutki dopiero całe lata od chwili, gdy do nich doszło. Mówiąc krótko: kupno dedykowanego fotela dla gracza to inwestycja w jego zdrowie, a to taki rodzaj inwestycji, który opłaca się zawsze i każdemu!Zobacz również

Wszelkie prawa zastrzeżone. ©
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA