Masz pytania? Zadzwoń do nas:
+48257587811
Language/Sprache:

Ergonomiczne stanowisko pracy - obowiązki i odpoczynek w jednym

14 Grudnia 2020


Ergonomiczne miejsce pracy powinno pozytywnie wpływać na samopoczucie i produktywność pracowników. Zachowanie zasad ergonomii jest istotne w przypadku całej przestrzeni przeznaczonej do pracy, ale ogromną rolę odgrywają meble, jakie do dyspozycji mają pracownicy.

Ergonomiczne meble powinny umożliwiać regulację i dopasowanie parametrów do indywidualnych potrzeb. Inwestycja w ergonomiczne rozwiązania przynosi wiele korzyści, między innymi w postaci większej efektywności oraz zaangażowania personelu.  

 

W jaki sposób ergonomia miejsca pracy wpływa na samopoczucie?

spinellyW pracy spędzamy dużą część naszego życia. Jeśli nie jest to miejsce, w którym czujemy się komfortowo, szybko tracimy motywację i satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Dobre samopoczucie ma ogromny wpływ na naszą codzienną wydajność, która przekłada się bezpośrednio na zyski przedsiębiorstwa.

Zapewnienie ergonomicznego miejsca pracy to długoterminowa inwestycja w dobre samopoczucie i zdrowie pracowników. Dobrze przemyślane, ergonomiczne stanowisko pracy musi spełniać funkcjonalne wymagania pracowników, a także gwarantować im wygodę i zdrowie. Istotna jest aranżacja przestrzeni, stworzenie optymalnego klimatu, temperatury w pomieszczeniach oraz oświetlenia i wyposażenia.

Ergonomiczne stanowisko pracy, czyli jakie?

Kluczową rolę w organizacji ergonomicznego stanowiska pracy przy komputerze mają meble, które powinny posiadać możliwość regulacji i dostosowania ustawień do indywidualnych preferencji.

fotel FULKRUMBardzo ważnym elementem jest biurko, które najlepiej, aby było szerokie i głębokie, aby możliwe było wygodne ustawienie na nim wszystkich niezbędnych przedmiotów – monitora, klawiatury, przyborników, szuflad na dokumenty oraz telefonu. W przypadku przestrzeni typu open space warto wyposażyć biurko w ściankę izolującą dźwięki oraz dającą poczucie prywatności. Nie można zapomnieć o właściwym oświetleniu stanowiska. Najlepsze jest światło naturalne, a jeśli nie jest możliwe jego zapewnienie, wtedy warto wyposażyć każde stanowisko w lampkę. Praktycznym dodatkiem, wpływającym pozytywnie na komfort pracy, jest podnóżek umożliwiający wygodne ułożenie nóg.

Ogromne znaczenie dla codziennego komfortu pracy mają ergonomiczne fotele biurowe, które dzięki wielu opcjom regulacji oraz odpowiednej konstrukcji dopasowują się do naszego ciała. W efekcie odciążają kręgosłup i stawy, pozwalając zachować wygodną pozycję ciała przez wiele godzin pracy. Sprzyjają również odpoczynkowi za sprawą funkcji bujania się oraz możliwości dużego odchylenia oparcia.    

Fotele ergonomiczne

Fotele ergonomiczne to profilowane meble, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych umożliwiają utrzymanie odpowiedniej postawy ciała. Chronią w ten sposób kręgosłup przed nadwyrężeniem oraz zmianami zwyrodnieniowymi. Odpowiednio dobrany fotel ergonomiczny może nas uchronić przed bólami pleców, karku, kręgosłupa oraz napięcia mięśni. Możliwość regulacji wielu elementów, takich jak zagłówek, oparcie, głębokość, wysokość oraz podłokietniki sprawia, fotel można precyzyjnie dostosować do danej sylwetki oraz indywidualnych preferencji.

Idealny fotel ergonomiczny powinien spełniać określone warunki. Przede wszystkim ważna jest możliwość regulacji:

  • głębokości i wysokości siedziska
  • podłokietników
  • wysokości wsparcia w odcinku lędźwiowym
  • wysokości zagłówka

Nie bez znaczenia jest dobór materiałów i tworzyw, z których wykonany jest fotel, a także konstrukcja foteli. Nowoczesne fotele ergonomiczne posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że meble te spełniają najwyższe wymagania w zakresie ergonomii oraz zapewniają wyjątkowy komfort podczas wielogodzinnej pracy.  

Ergonomiczne fotele i krzesła z unique-meble.pl

Wiemy, jak zaprojektować idealne krzesło ergonomiczne, które przez wiele lat zagwarantuje wygodę podczas pracy czy rozrywki przed komputerem.

Wśród najnowocześniejszych modeli znajdujących się w naszej ofercie znajduje się model Spinelly, którego instrukcja inspirowana jest ludzkim ciałem. Jest to fotel idealnie oddający specyfikę wsparcia, jakie gwarantuje mocny kręgosłup. Posiada wiele zaawansowanych rozwiązań, takich jak mechanizm samoważący SYNCHRON, który automatycznie dostosowuje opór oparcia do wagi użytkownika. Pięcioramienna podstawa z polerowanego aluminium oraz zagłówek i oparcie wykonane z siatki przepuszczającej powietrze to dodatkowe atuty tego modelu, sprawiające, że jest to świetna propozycja do komputera, biura i gabinetu.

WAUNa szczególną uwagę zasługują również ergonomiczne fotele WAU zapewniające optymalne, stałe podparcie w każdej pozycji. Mechanizm ruchowy SLID umożliwia zatrzymanie oparcia w dowolnej pozycji lub swobodne bujanie się. W modelu WAU możliwa jest regulacja oparcia dla kręgów lędźwiowych, wysokości zagłówka i oparcia oraz wysokości i wychylenia na boki podłokietników.

Fotelem pasującym zarówno do przestrzeni biurowej, jak też domowej pracowni jest fotel biurowy Forte posiadający oparcie i zagłówek z przewiewnej siatki materiałowej oraz podłokietniki z miękkiego tworzywa. Siedzisko zostało pokryte przyjemną i odporną na ścieranie tkaniną materiałową. Fotel Forte jest ponadto wyposażony w mechanizm samoważący SYNCHRON, a także podpórkę lędźwiową z regulacją na głębokość i wysokość.

Sprawdź naszą całą ofertę foteli ergonomicznych i poczuj wyjątkowy komfort na co dzień!Zobacz również

Wszelkie prawa zastrzeżone. ©
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA