Masz pytania? Zadzwoń do nas:
+48257587811
Language/Sprache:

Design i wygoda w strefie pracy - fotele biurowe

15 Lutego 2018


Efektywność pracy umysłowej zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest sprzęt, z jakiego korzystamy podczas wykonywania powierzonych zadań. Czy to w biurze, czy w domowym gabinecie, na pierwszym planie powinny być komfort i ergonomia. Względy te mają szczególne znaczenie w przypadku foteli – nieodzownych towarzyszy biurek. Te z oferty Unique zagwarantują możliwość przyjęcia wygodnej pozycji, nawet podczas długich godzin wypełniania zawodowych obowiązków.

 

Współczesna przestrzeń typu „office space” w niczym nie przypomina już sztampowo urządzonych wnętrz z zamierzchłej epoki, gdzie na próżno było szukać wyposażenia dbającego o utrzymywanie właściwej postawy. Dziś zarówno zatrudniający, jak i pracownicy, są świadomi korzyści z użytkowania ergonomicznych mebli, a także zagrożeń, wynikających z zaniechania tej istotnej kwestii. W związku z tym firmowi decydenci poszukują optymalnych rozwiązań, które w równym stopniu łączą zalety praktyczne z aspektem wizualnym związanym z ich reprezentacyjną funkcją. Taki charakter wyróżnia także eleganckie, ponadczasowe fotele obrotowe, proponowane przez markę Unique, w swojej działalności kierującą się wiele mówiącym mottem: „Design for people”. Produkowany pod tym szyldem asortyment powstaje z myślą o odbiorcy – to jemu ma służyć najlepiej, jak to tylko możliwe. Świadczy o tym szeroka gama modeli, które już wpisały się we współczesny biurowy krajobraz.

 

 

Spinelly – anatomiczne inspiracje dla zdrowia pleców

O ogromnej roli kręgosłupa w codziennym funkcjonowaniu zapewne nie trzeba nikogo przekonywać. To szkielet naszego ciała – jego baza, bez której niemożliwym byłoby wykonywanie najprostszych czynności, takich jak wstawanie czy siedzenie prosto. Jego anatomia stała się inspiracją dla siedziska Spinelly, zapewniającego podparcie zbliżone do tego, jakie daje naszej sylwetce struktura kręgów, jednocześnie ją odciążając. Elastyczne plecy fotela poruszają się razem z użytkownikiem, umożliwiając tzw. „aktywne siedzenie”. Wszystko dzięki zastosowaniu unikalnego projektu żeber, połączonego z systemem grzbietu elastomerowego. Rama zaś powstaje z tworzywa polipropylenowego, przybierając neutralny – biały lub czarny kolor. Pięcioramienna podstawa, wykonana z polerowanego aluminium, zwieńczona nylonowymi kółkami gwarantuje stabilność i mobilność sprzętu, a samoważący mechanizm automatycznie dostosowuje opór oparcia do wagi użytkownika (maksymalnie 130 kg obciążenia). Wykończone miękką nakładką podłokietniki zapewniają właściwe podparcie przedramienia. Są też regulowane, podobnie jak oparcie części lędźwiowej, zagłówek, wysokość i głębokość siedziska.

 

 

 

Apollo – boska swoboda

Miano zarezerwowane dla mitologicznego boga piękna, sztuki, natchnienia oraz uzdrawiania nie bez powodu stało się nazwą innej, nie mniej funkcjonalnej i eleganckiej serii biurowych foteli. Obrotowe meble Apollo wnoszą do miejsca pracy styl, wyrafinowane wzornictwo, ale także ergonomię, korzystnie wpływającą na zdrowie, jak również produktywność korzystających z nich osób. Wyprofilowane oparcie, siedzisko i podłokietniki tworzą zwartą całość o wyjątkowo atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądzie, a przede wszystkim stabilną konstrukcję, wykonaną z wysokiej jakości tworzywa. Korpus fotela pokryto przyjemną w dotyku, przewiewną, odporną na ścieranie tkaniną w różnych wersjach wykończenia. Jego szeroka powierzchnia jest odpowiednia dla osób o różnej budowie ciała, a możliwość regulacji wysokości pozwala optymalnie dostosować parametry do wzrostu. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi odchylania MULTIBLOCK udaje się zatrzymywać oparcie w jednej z kilku pozycji lub swobodnie się bujać. Duże znaczenie ma także łatwość obsługi, a także uniwersalność modelu – Apollo może być używany jako krzesło pracownicze, jak również fotel gabinetowy.

 

 

 

 

Wau – sportowy duch biurowego mebla

Mimo że w miejscu pracy umysłowej rzadko jest miejsce na aktywność fizyczną, producenci mebli biurowych zauważyli analogię między sprzętem stosowanym w dzisiejszych „office spaces”, a tym, wykorzystywanym w sporcie. Obie grupy mają pozytywnie przekładać się na ludzkie osiągi – pierwsze w działalności zawodowej, drugie w strefie kondycyjnej. W związku z tym eksperci marki Unique postanowili zainspirować się sportowymi utensyliami, powołując do życia emanujący dynamicznym charakterem model Wau. To fotel obrotowy, o pięcioramiennej podstawie z polakierowanego aluminium, z możliwością regulacji niemal wszystkich jego elementów: od zagłówków, przez oparcie, fragment wspierający odcinek lędźwiowy, siedzisko, po odchylane na boki podłokietniki. Zastosowanie wysokiej jakości tkaniny materiałowej lub siatki elestomerowej, które znakomicie przepuszczają powietrze, gwarantuje niesamowity komfort nawet podczas wielogodzinnej pracy. Mechanizm ruchowy „SLID”, zaprojektowany, aby dopasowywał się do pracy ludzkich stawów i odpowiednio rozciągał je podczas chwili relaksu, pozwala zatrzymać oparcie w dowolnej pozycji lub swobodnie bujać się w fotelu. Pozioma oś obrotu znajduje się w pobliżu stawu biodrowego, co zapobiega przemieszczaniu się grzbietu mebla względem pleców, zapewniając odpowiednie, stałe podparcie, niezależnie od pozycji.

 

 

 

 

Rover – krzesło z potencjałem

Przeglądając portfolio firmy Unique, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden atrakcyjny egzemplarz. To nowoczesny, mobilny fotel obrotowy Rover, idealny do użytku w szkołach czy na uczelniach. Dzięki wyposażeniu w praktyczny schowek o pojemności 30 litrów, umieszczony na poziomie podstawy oraz odchylany blat o wymiarach 57 x 34 cm, z możliwością obrotu 360°, gwarantują wygodne miejsce do pisania, a także przestrzeń na rzeczy użytkownika. Co więcej, koszyk posiada stojak na napoje, a pulpit – na tablet lub urządzenie mobilne. Rover został więc zaprojektowany, aby mógł funkcjonować w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu. Jego oparcie z mocnego tworzywa oraz siedzisko, wykonanie z tkaniny materiałowej, zapewniają odpowiednią wentylację i komfort, a więc wszystko, czego potrzeba podczas użytkowania biurowego krzesła.

 

 

 

 

 www.unique-meble.plZobacz również

Wszelkie prawa zastrzeżone. ©
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA