Masz pytania? Zadzwoń do nas:
+48257587811
Language/Sprache:

Co musi posiadać idealny fotel ergonomiczny?

06 Listopada 2020


Coraz częściej słyszymy, że młode osoby mają problemy z kręgosłupem. W dużej mierze jest to wina siedzącego trybu pracy, a co się z tym wiąże źle dobranego fotela do komputera. Wygodny, komfortowy fotel biurowy to podstawa wyposażenia każdego domowego biura lub miejsca, w którym wykonujemy naszą codzienną pracę.

Zastanawiasz się, co musi posiadać idealny fotel ergonomiczny? Śpieszymy z odpowiedzią i wyjaśnieniem wszelkich wątpliwości.

Fotel ergonomiczny

Bardzo często decydując się na zakup krzesła do komputera spotykamy się z określeniem fotel ergonomiczny. Co to oznacza? W skrócie do fotel profilowany, który dzięki zastosowaniu pewnych rozwiązań technicznych pozwala podczas siedzenia utrzymać odpowiednią postawę i chronić nasz kręgosłup przed skrzywieniem, czy nadwyrężeniem pewnych jego odcinków. Śmiało można powiedzieć, że w uproszczeniu wiąże się, to przede wszystkim z możliwością regulacji profilowanego oparcia, wysokością siedziska, podłokietników, jak również zagłówka.

Ergonomiczny fotel do komputera jest tak naprawdę wymagany przez przepisy BHP w miejscu pracy. Nie można zapominać, że tym samym jest również niezwykle przydatny w domu. Czym powinien się charakteryzować? Powinien być stabilny, z możliwością regulacji wybranych elementów, profilowany oraz umożliwiający swobodę ruchów. Od tego wszystkiego zależy, przede wszystkim nasze zdrowie, pracowników i wszystkich osób z nich korzystających. Ponadto ma również wpływ na kondycję całego naszego ciała, które przez kilkanaście godzin musi pozostać w określonej pozycji.

Co musi posiadać idealny fotel ergonomiczny?

fotel FULKRUMWydawać by się mogło, że projektowanie i konstruowanie wygodnego fotela do pracy przy komputerze jest bardzo proste. Wręcz przeciwnie. Od osób tym się zajmujących, wymaga to ogromnego skupienia i zwrócenia szczególnej uwagi na detale. To właśnie one decydują o tym, czy takie ergonomiczne krzesło biurowe, rzeczywiście jest idealne. Nie bez znaczenia jest odpowiedni dobór materiałów, z których wykonywana jest sama konstrukcja fotela, jak również innych tworzyw potrzebnych do wyprodukowania wygodnego i spełniającego wymogi przepisów krzesła do komputera.

Co musi posiadać taki fotel profilowany? Po pierwsze regulację głębokości i wysokości siedziska. Po drugie kompleksową regulację podłokietników, czyli dół-góra, przód-tył, a także wychylenie na boki. Po trzecie w trosce o najbardziej wrażliwy i często nadwyrężany odcinek kręgosłupa, czyli lędźwie, powinien mieć regulację wysokości oparcia właśnie na odcinku lędźwiowym. Duże znaczenie odgrywa również możliwość ustawienia odpowiedniej wysokości zagłówka.

Fotel do komputera

Aby takie krzesło do komputera posłużyło nam na długie lata, dobrze aby było wyprodukowane z materiałów i towarów najwyższej jakości. Do pracy w biurze i wielogodzinnej pracy przed monitorem komputera idealnie sprawdzi się, m.in. fotel ergonomiczny Anggun, którego oparcie i zagłówek tapicerowane są siatką (dostępne w kolorze czarnym, szarym i niebieskim). Siedzisko natomiast tapicerowane jest tkaniną materiałową lub skórą (istnieje możliwość wyboru dowolnego koloru materiału siedziska). Z kolei podstawa jezdna wykonana została z mocnego tworzywa, jakim jest nylon.

Bardzo wygodne i komfortowe podczas pracy jest również krzesło obrotowe ergonomiczne Fulkrum. Oparcie jest tapicerowane siatką SM, a siedzisko i zagłówek tkaniną materiałową BL lub skórą naturalną HL. Warto dodać, że odporność tkaniny BL na ścieranie wynosi, aż 140 000 cykli Martindale"a.

Idealne fotele ergonomiczne w unique-meble.pl

Szeroki wybór wysokiej klasy i jakości foteli ergonomicznych znaleźć można w ofercie naszej firmy unique-meble.pl. Doskonale wiemy, jak zaprojektować i wyprodukować idealne krzesło ergonomiczne, które posłuży przez długie lata, a przy tym zadba o właściwą postawę ciała. Nasze produkty wyróżniają się nowoczesnym designem. Ponadto kolory materiałów do tapicerowania dostosowujemy do potrzeb klientów. Na wszystkie zakupione meble dajemy dwa lata gwarancji. Zaufaj nam, wiemy jak stworzyć idealny fotel ergonomiczny!Zobacz również

Wszelkie prawa zastrzeżone. ©
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA