Hast du Fragen? Rufen Sie uns an:
+ 49 15730957332
Sprache auswählen:

Jak wybrać odpowiedni hoker?

19 Marca 2024


 

Wysoki stołek barowy, zwany również hokerem, to coraz popularniejszy wybór w naszych... Domowych kuchniach. Jeśli myślisz o zakupie tych modnych siedzisk, ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże Ci wybrać właściwy model!

Zastosowanie hokera

Przede wszystkim, planując zakup hokera, weź pod uwagę sposób, w jaki planujesz z niego korzystać. Czy ma to być siedzisko przy wyspie kuchennej czy domowym barku?

Jeśli szukasz hokera do domu, zwróć uwagę na to, by mebel był komfortowy oraz stylowy. W przypadku zastosowań restauracyjnych, gdy z mebla będzie korzystać więcej osób, priorytetem powinna być trwałość oraz łatwość utrzymania mebla w czystości.

Warto zaznaczyć, że podobnymi cechami, jak hoker do gastronomii, powinien charakteryzować się stołek, który ma znajdować się w kuchni – wybierz model z materiałów odpornych na działanie pary i wilgoci oraz łatwych w czyszczeniu.

Wysokość siedziska

Wysokość siedziska hokera powinna być dopasowana do blatu lub wyspy, przy których ma stać. W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru zmierz wysokość mebla. Według uniwersalnej zasady pomiędzy blatem a siedziskiem stołka powinno być od 23 do 33 cm.

Oto jak dopasować wysokość hokera do blatu krok po kroku:

  • zacznij od zmierzenia wysokości wyspy kuchennej lub barku od podłogi do blatu,

  • następnie oblicz wysokość, na jakiej powinno znajdować się siedzisko hokera (wysokość blatu – 23 lub 33 cm),

  • wybierz model z siedziskiem na odpowiedniej wysokości. Najczęstsze wymiary stołków barowych to 61-76 cm. W sklepach możesz również znaleźć hokery z regulowanym siedziskiem,

  • jeśli tylko masz taką możliwość, przed zakupem sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model jest wygodny w użytkowaniu.

Stosując się do tych wskazówek, z pewnością wybierzesz wysokość stołka barowego, która idealnie wpisze się w wymogi aranżowanej przestrzeni – zarówno w domu, jak i w barze czy w restauracji!

Wykonanie hokera

Stołki barowe powinny odznaczać się dużą wytrzymałością. Dlatego wybieraj modele wykonane z solidnych materiałów, takich jak drewno, metal czy wysokiej jakości tworzywa. Weź również pod uwagę to, czy hoker jest łatwy w czyszczeniu oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci i pary.

Oczywiście w tym przypadku ważne są też względy estetyczne. Jeśli szukasz hokerów o bardziej retro lub rustykalnym charakterze, doskonałym wyborem będą meble drewniane. Ciekawą i uniwersalną opcją są też hokery wykonane z metalu i ze skórzanymi obiciami – świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Z kolei hokery z tworzyw sztucznych, jak na przykład plastik, charakteryzują się lekkością konstrukcji, a przy tym są bardzo łatwe w czyszczeniu.

W sklepach możesz znaleźć modele wykonane w całości z jednego rodzaju materiału oraz z tapicerowanymi siedziskami. Poza skórą, jako tkaniny obiciowej używa się również skóry ekologicznej i różnego rodzaju tkanin.

Z oparciem czy bez?

Na koniec warto również zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie hoker z oparciem, czy bez? Oczywiście odpowiedź na to pytanie brzmi – to zależy!

Hokery z oparciem są bez wątpienia wygodniejsze. Użytkownik może przyjąć w nich bardziej komfortową pozycję, co sprzyja relaksowi. Niestety, z powodu swojej konstrukcji zajmują więcej miejsca, a do tego są dosyć ciężkie. Dlatego dobrze sprawdzą się tam, gdzie dostępna przestrzeń nie jest problemem, a dodatkowo nie trzeba ich zbyt często przesuwać.

Analogicznie, hokery bez oparcia są znacznie lżejsze – zarówno fizycznie, jak i wizualnie. Można ich zmieścić więcej na przykład przy restauracyjnym barze. Nie są jednak tak wygodne jak stołki z oparciem.

Wybór więc powinien zależeć od tego, jak często zamierzasz korzystać z hokera oraz rozmiarów pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

Jak widzisz, wybór idealnego hokera może być nieco skomplikowany, ale dzięki naszym poradom z pewnością podejmiesz właściwą decyzję! Jedno jest pewne – stołek barowy będzie ciekawym dodatkiem do Twojego mieszkania czy restauracji – to bardzo uniwersalny mebel, który nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.Siehe auch

Alle Rechte vorbehalten. ©
Design und Ausführung: MEETMEDIA