Hast du Fragen? Rufen Sie uns an:
+ 49 15730957332
Sprache auswählen:

Czym powinien charakteryzować się fotel gamingowy?

19 Marca 2024


Jesteś zapalonym graczem komputerowym? Jeśli tak, doskonale wiesz, jak ważne podczas długich godzin spędzanych przed ekranem są komfort oraz odpowiednie wsparcie dla pleców.

Dlatego dobry fotel gamingowy powinien być czymś więcej niż zwykłym siedziskiem ­- to podstawowy element Twojego wyposażenia, który może mieć realny wpływ nie tylko na Twoją wygodę, lecz doświadczenia podczas oddawania się ulubionej rozrywce w ogóle!

Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, wybierając idealny fotel gamingowy, który pozwoli Ci na całkowitą immersję podczas gry.

Różnice między fotelem gamingowym a biurowym

 • Ergonomia:

  • fotele gamingowe projektowane są w taki sposób, by można było siedzieć w nich wygodnie przez naprawdę długi czas. Dlatego mają dodatkowe wypełnienie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla odcinka lędźwiowego i szyi. Bardzo często mają też regulowane podłokietniki, tak by zapewnić użytkownikom optymalny komfort;

  • fotele biurowe, jak sama nazwa wskazuje służą do pracy przy biurku. Oznacza to, że ich konstrukcja umożliwia utrzymanie prawidłowej postawy podczas pracy siedzącej. Zapewniają dodatkowe wsparcie głównie w dolnym odcinku pleców.

 • Design:

  • fotele gamingowe mają zazwyczaj odważniejszy, bardziej sportowy design. Ich obicie często ma bardzo intensywne kolory, a sama konstrukcja siedziska przypomina fotele znane ze sportowych aut;

  • krzesła biurowe na ogół mają klasyczne, minimalistyczne projekty, które pasują do ich profesjonalnego charakteru oraz miejsca, w którym mają się znajdować.

 • Przeznaczenie:

  • krzesła gamingowe tworzone są z myślą o graczach, którzy spędzają dużo godzin przed komputerem. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi komfortu podczas długich sesji gamingowych;

  • fotele biurowe tworzone są z myślą o profesjonalistach, którzy szukają wygodnych i ergonomicznych rozwiązań, pozwalających im na wykonywanie pracy siedzącej w możliwie zdrowy dla ciała sposób.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowego?

Wybór odpowiedniego fotela gamingowego przekłada się nie tylko na wygodę, lecz również prawidłowe wsparcie dla ciała podczas długich sesji przed komputerem. Szukając idealnego modelu, warto wziąć pod uwagę takie cechy, jak ergonomia, design, możliwość regulacji wybranych elementów, materiały użyte przy produkcji mebla i w końcu jakość wykonania.

Fotel zapewniający dobre wsparcie dla pleców i kręgosłupa, z regulowanymi podłokietnikami i oparciem, może całkowicie zmienić Twoje odczucia podczas gry. Dodatkowo warto wybierać modele wykonane z wytrzymałych, wysokiej jakości materiałów, które będą pasować do wystroju i stylu Twojego pokoju. Najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę, opisaliśmy poniżej!

Obciążenie fotela

To bardzo ważne, ponieważ przekłada się na wytrzymałość i żywotność mebla. Wybierając obciążenie fotela, weź pod uwagę nie tylko swoją masę ciała, lecz również sposób, w jaki korzystasz z siedziska.

Jeśli dużo się ruszasz, często zmieniasz pozycję oraz lubisz siedzieć w “niestandardowy” sposób – na przykład ze skrzyżowanymi nogami – fotel dodatkowo pracuje. Dlatego kupując krzesła gamingowe, najlepiej wybierać to o większym obciążeniu.

Regulacja fotela

Regulacja umożliwi Ci dopasowanie fotela do swoich potrzeb, wzrostu oraz ewentualnych problemów ortopedycznych. Dzięki możliwości zmiany ustawień siedzenia oraz podłokietników będziesz mógł zoptymalizować ustawienia fotela w taki sposób, by zapewniało Ci idealne wsparcie podczas długiego czasu spędzanego w pozycji siedzącej.

Wysokość oparcia

Wysokość oparcia powinna być dobrana do Twojego wzrostu. Musi gwarantować doskonałe odciążenie plecom, które najbardziej cierpią, gdy długo siedzisz w jednej pozycji. Wybieraj modele foteli gamingowych z regulowanym oparciem oraz z możliwością regulacji oparcia dla kręgów lędźwiowych.

Materiał fotela

Materiał fotela powinien być wysokiej jakości, łatwy w pielęgnacji, ale też przyjazny dla skóry. Tańsze obicia, zwłaszcza z ekoskóry, mogą powodować podrażnienia i odparzenia. Dlatego jeśli planujesz zakup fotela, lepiej dopłacić więcej za taki, który ma tapicerkę wykonaną z certyfikowanych tworzyw lub tkanin.

Jak widzisz, wybór fotela do gier ma ogromny wpływ na Twoją wygodę, przyjemność z sesji gamingowych, ale przede wszystkim zdrowie. Dlatego planując zakup, warto zdecydować się na produkt o doskonałych parametrach, dostosowanych do Twoich potrzeb!Siehe auch

Alle Rechte vorbehalten. ©
Design und Ausführung: MEETMEDIA