Hast du Fragen? Rufen Sie uns an:
+ 49 15730957332
Sprache auswählen:

Co powinno charakteryzować wygodny fotel do komputera?

15 Listopada 2021


Fotel do biurka to najważniejszy mebel, jeśli spędzasz dużo czasu przy komputerze. Długie godziny siedzącej pracy są szkodliwe i dla kręgosłupa, i dla Twojego samopoczucia. Dobry fotel do komputera zadba o Twoje zdrowie, odciąży kręgosłup i zdecydowanie poprawi wydajność pracy. Jaki fotel biurowy jest najlepszy? To proste – ergonomiczny!

Ergonomia a czas pracy

Czym jest ergonomia w projektowaniu mebli do siedzenia? Mówiąc w dużym skrócie – ergonomia to naukowa odpowiedź na to, jak zadbać o potrzeby ciała narażonego na wielogodzinne przebywanie w niewygodnej i niezdrowej pozycji.

fotel ergonomicznyErgonomia znajduje zastosowanie w przypadku właściwie wszystkich mebli (i przestrzeni do mieszkania oraz pracy).  Największe znaczenie ma jednak w przypadku projektowania stanowisk pracy, w tym przede wszystkim foteli do biurka. Ergonomiczne miejsce do pracy oznacza bowiem znaczne poprawienie efektywności pracowników. Komfort w trakcie codziennej pracy i brak dolegliwości sprzyjają koncentracji i pomagają skupić się na zadaniach.

W dłuższej perspektywie ergonomiczny fotel zapobiega chorobom kręgosłupa, takim jak dyskopatie, które co roku królują wśród najczęstszych przyczyn nieobecności i L4 w pracy.

Co wyróżnia ergonomiczny fotel do pracy przy komputerze?       

Oto, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę, jeśli planujesz zakup dobrego fotela do biurka:

  • Fotel ergonomiczny jest zaprojektowany tak, aby można było go dopasować do indywidualnych cech użytkownika, takich jak jego waga, wzrost, długość rąk i nóg oraz postura.
  • W fotelu biurowym ergonomicznym dopasować można maksymalnie dużo różnych elementów, wśród nich np. wysokość siedziska czy zagłówka czy długość i ustawienie podłokietników.
  • Kluczowe do pracy w różnych pozycjach jest regulowane oparcie, w tym mechanizm regulacji oparcia dla kręgów lędźwiowych, co pozwala na całkowite odciążenie kręgosłupa.
  • Ergonomiczne fotele do komputera dbają, by się nie garbić albo podpierać rękami,
    a tym samym wymuszają właściwą postawę ciała w czasie pracy.
  • Idealny fotel ergonomiczny zapewnia stałą podporę rękom – musi więc posiadać regulowane podłokietniki.
  • Dobry fotel do biurka jest też wykonany z materiału, który daje użytkownikowi dużo komfortu – np. zapobiega poceniu się lub nie zbiera kurzu.

fotel do biurkaCzy fotel ergonomiczny a fotel wygodny to to samo? Nie do końca. Ergonomia dba, aby ciało człowieka w trakcie pracy było ułożone w taki sposób, by zmniejszać obciążenia kręgosłupa
i stawów. A więc fotel ergonomiczny jest nie tylko wygodny, ale także zdrowy i bezpieczny dla użytkownika.

Gdzie kupić wygodny fotel do komputera?

Czy da się ergonomię pogodzić z wygodą? Oczywiście – kupując ergonomiczny fotel do komputera, który, oprócz tego, że pozwoli Ci długo zachować zdrowy kręgosłup, będzie też komfortowy w codziennym korzystaniu.

Ergonomiczne fotele biurowe Unique Meble wyróżniają się solidną konstrukcją, wytrzymałością i nowoczesnym wyglądem. Przede wszystkim jednak mają doskonale zaprojektowane funkcje, które sprawiają, że każdy ergonomiczny fotel do pracy przy komputerze Unique Meble będzie sprzyjał zdrowemu kręgosłupowi i wspierał prawidłową postawę ciała.

Szukasz wygodnego fotela biurowego, który pomoże Ci zapomnieć o bolącym kręgosłupie
i niewygodzie w trakcie wielu godzin codziennej pracy? Sprawdź ofertę Unique Meble i znajdź najwygodniejszy fotel do  komputera!Siehe auch

Alle Rechte vorbehalten. ©
Design und Ausführung: MEETMEDIA